http://brigady.z-inzerce.cz/header.png

Podnikání místo zaměstnání

Přestože zájem brigádníků o vlastní podnikání je spíše okrajový, nikdy není pozdě pro zahájení podnikatelské dráhy.

Ne každému vyhovuje nechat se zaměstnat. Pokud má člověk nápad či ideu, co by mohl dělat a co by mu mohlo přinést nějaký zisk, může se pustit do podnikání na základě živnostenského oprávnění. Rozjezd firmy nemusí být spojen s ohromnými výdaji. Současná doba nabízí určitě řadu možností, jak se na trhu uplatnit. Začínajícímu podnikateli může stačit například pouze stůl s počítačem připojeným k internetu. Ten, kdo se rozhodne začít pracovat na vlastní pěst, musí počítat s tím, že na rozdíl od zaměstnání je nejen samotné zahájení, ale i průběh podnikání podstatně složitější. Podnikatelé musí splnit řadu požadavků, obejít několik úřadů a každoročně plnit zákony dané povinnosti.

Podnikatelé stejně jako zaměstnanci jsou povinni platit sociální a zdravotní pojištění. Jak u sociálního tak u zdravotního pojištění se rozlišují osoby, které vykonávají výdělečnou činnost jako hlavní nebo jako vedlejší. Pokud podnikatelé patří mezi osoby vykonávající vedlejší činnost, nejsou v určitých případech povinny platit zálohy. Na studenty, kteří podnikají je pohlíženo jako na osoby vykonávající vedlejší činnost, což je pro ně určitá forma zvýhodnění.

Daň z příjmů musí platit jak zaměstnanci tak podnikatelé. Navíc podnikatelé jsou povinni podávat daňové přiznání a odevzdat je do konce března, ale jsou případy, kdy jej můžete odevzdávat čtvrtletně. Nevyhnou se ani přehledům pro ČSSZ a zdravotní pojišťovnu. I v případě, kdy student podává daňové přiznání, může si uplatnit v daňovém přiznání nejen slevu na poplatníka, ale také slevu na studenta, pokud k daňovému přiznání doloží potvrzení od školy, kde studuje.

 

Doporučujeme

 

Pokud nemáte vlastní podnikatelský projekt a rozhodnete se reagovat na některou z nabídek dávejte si velký pozor. Nechoďte do ničeho, kde po Vás chtějí jakékoliv poplatky předem, jde s největší pravděpodobností o podvod. Na internetu je také mnoho nabídek, které jsou vyloženě ztráta času. Nebuďte naivní a nečekejte výdělek u nějakého přijímání emailu SMS nebo klikání na reklamy.

 

Doporučujeme nějaké solidní MLM (multi level marketing, síťový marketing). Princip je jednoduchý, nakupujete a prodáváte výrobky přímo od výrobce. Získáte jak slevu na nákup a provize  z prodeje, tak i za nákupy zákazníků a prodejců, které seženete, obvykle až do výše 21 %. Zákazníci mají obvykle možnost získat další slevu až 30% na vlastní nákup.

 

V MLM nemusíte pouze prodávat, ale můžete i budovat tým spolupracovníků, tak dáte dalším lidem  možnost ušetřit a vydělat. MLM je možnost jak zkusit začít podnikat s minimálními investicemi. Stačí jen chuť komunikovat s lidmi, chtít se učit novým věcem, být aktivní, spolehlivý a také týmový hráč. Než se do něčeho pustíte, tak se vyplatí si nejdřív všechno prověřit: firmu, ICO atd. Vždy záleží co to je za firmu, jaké má výrobky, jaký je její marketingový systém a samozřejmě si ověřit, nakolik jsou zákazníci té firmy spokojeni. Dobrá firma Vám dá možnost ušetřit za nákup od výrobce. Výhodné je pokud jsou výrobky denní potřeby. Doporučujeme, proto začít pracovat v nějakém solidním MLM.

 

V případě zájmu nás kontaktujte.